Japaninpystykorvien erikoisnäyttely Naantali 15.8.1993
Tuomari Horst Kliebenstein, Saksa
*KUPI = nykyinen KP
Urokset, pentuluokka
1. THOMDY DOM’S TATZUGA
(Thalacharn Star Son - Hindcross Kochira Koso)
2. TAIKAYÖN CHICO-LII
(Paralls Dickson - Eri-Terrin Tateyama)
Urokset, junioriluokka
1. FUJI-SAN KAWAKAMI JUN-1 SA PU-3 SERT
(Fuji-San Ban Nobumoto - Fuji-San Yoyoshi)
2. PIHLAJANIEMEN TSUSHIMA JUN-1
(Boogey Lady’s Beachboy - Ceritan Tsubaki)
3. ASAKO JUN-1
(Scedessan Sakilord - Eri-Terrin Doshai)
JADEN YAN NAGOYA JUN-2
(Bellami - Jaden Geisha)
Urokset, nuortenluokka
1. THEDINA’S CHAMU-RAI NUO-1 SA PU-4
(Fuji-San Toyotomi - Thedina’s Anamu)
2. ERI-TERRIN SHAWARO NUO-1
(Wisexs Dinky - Eri-Terrin Motomaru)
3. JASPIS FINN FASHION NUO-1
(Pylibivi’s Mikado - Jaspis White Dream)
4. SUOJAN GENZIE NUO-1
(Suojan Oo-Koo - Suojan Gina)
5. BOOGEY LADY’S ALEX NUO-1
(Fuji-San Sansui - Boogey Lady’s Bianca)
ASAHIKO NUO-1
(Ceritan Mamba - Suojan Helinca)
Urokset, avoinluokka
1. WHITE PAW’S TATUM AVO-1 SA PU-1 ROP
(Marisven Hi-Sun - Suojan Siriki)
2. FUJI-SAN BABA TATSUO AVO-1 SA PU-2
(Fuji-San Toyotomi - Fuji-San Ayame)
3. SUOJAN HULIVILI AVO-1
(Shiromi’s Tomodachi - Suojan Hamiila)
4. FUJI-SAN TOYOTOMI AVO-1
(Fuji-San Ban Nobumoto - Fuji-San Yoyoshi)
5. THEDINA’S BOYOTOMI AVO-1
(Fuji-San Toyotomi - Suojan Telina)
BOOGEY LADY’S BEACHBOY AVO-1
(White Paw’s Tatum - Tamihachi)
PIKKUHUKAN BOYCA AVO-1
(Sörbygda’s Chure - Paletin Henna)
MARISVEN EIKO AVO-2
(Fuji-San Kenzo - Banya)
JASPIS WILD DUKE AVO-2
(Pylibivi’s Genki-Desuka - Jaspis Golda)
MILLAN RIKUSAN AVO-2
(Jim-Roy’s Rockartuss - Millan Ranja)
SCEDESSAN SAKILORD AVO-2
(Ceritan Fukui - Osaka)
SUOJAN HURMURI AVO-2
(Shiromi’s Tomodachi - Suojan Hamiila)
Urokset, veteraaniluokka
1. KIYOMITZY BANZAI VET-1 SA PU-5 VSP-veteraani
(Ceholms Yasuhiko - Jaspis Cinderella)
Nartut, pentuluokka
1. TAMILAN CHIT-CHAT KUPI ROP-pentu
(Fuji-San Toyotomi - Lilimarleen)
2. PIKKUHUKAN DORIS
(White Paw’s Tatum - Pikkuhukan Baby)
3. TAIKAYÖN CHUJI-NORA
(Paralls Dickson - Eri-Terrin Tateyama)
4. TAIKAYÖN CHAKE-MURA
(Paralls Dickson - Eri-Terrin Tateyama)
Nartut, junioriluokka
1. THEDINA’S ELEGANTE JUN-1 KUPI
(Fuji-San Toyotomi - Thedina’s Anamu)
TAAPERMANNIN CHARLOTTA JUN-2
(Fuji-San Toyotomi - Fuji-San Omiyama)
Nartut, nuortenluokka
1. KASHIKOI NUO-1 SA PN-4 SERT
(Scedessan Mihoko-Tama - Scedessan Starmini)
2. FUJI-SAN FUJIMAIKO NUO-1
(White Paw’s Tatum - Fuji-San Takemura)
AMIGO NUO-2
(Fidjin Aramis - Scedessan Mintzun)
Nartut, avoinluokka
1. LILIMARLEEN AVO-1 SA PN-1 VSP
(Scedessan Susuki - Jaden Pinja)
2. SAARNION BOREI AVO-1 SA PN-2
(Paralls Dickson - Jaspis Milda)
3. BELLECHIEN BRIMAVERA AVO-1
(Sörbygda’s Chure - Marisven Manuela)
HINDCROSS KOCHIRA KOSO AVO-2
(Sherivale Osaka Of Valdonic - Mono Azukaru Of Hindcross)
THEDINA’S ANAMU AVO-2
(Marisven Hi-Sun - Suojan Telina)
THOMDY DOM’S ANGEL OF SNOW AVO-2
(Marisven Hi-Sun - Tamihachi)
Nartut, veteraaniluokka
1. SAMONIEMEN PAMI VET-1 SA PN-3 ROP-veteraani
(Ceholms Yasuhiko - Samoniemen Minimani)
Kasvattajaluokka
1. FUJI-SAN kennel KUPI ROP-kasv
(Fuji-San Baba Tatsuo, Fujimaiko, Kawakami, Toyotomi)
Jälkeläisluokka
1. FUJI-SAN TOYOTOMI KUPI ROP-jälk
(Fuji-San Baba Tatsuo, Thedina’s Boyotomi, Thedina’s Chamu-Rai, Thedina’s Elegante)