Japaninpystykorvien erikoisnäyttely Järvenpää 15.6.2006
Tuomari Hanna-Riina Aho
Urokset, pentuluokka 5-7kk
1. NOBLEWHITE OTHELLO
(Rowleys Omar Sharif - Noblewhite Chamellia)
2. NOBLEWHITE CLASSY CASANOVA
(Noblewhite Charmant - We-Sedso Claudia For Noblewhite)
Urokset, pentuluokka 7-9kk
1. TAIKAYÖN XEUS-KITAMURA KP PU1-pentu ROP-pentu
(Pihlajaniemen Kitamura D Floy - Taikayön Aminda)
2. MIKUKO-INU CAICEN CUKKURA KP PU2-pentu
(Bella Godivas Belcore - Mikuko-Inu Mimosa No Hana)
3. NOBLEWHITE KING OF HEARTS
(Little Yokohama Kiyomi - Jasam’s Interesting Silver Girl)
Urokset, junioriluokka
1. DONOREI FRYON JUN ERI 1 PU-2 SERT
(Jean V. Rollenden Haus - Jasam’s Take Oh Misch-ja D’Showman)
2. ROWLEYS YUKI-CHAN OF JOY ERI 2
(Rowleys Just Justin - Rowleys Pride’n’Joy)
3. COMPANERO UNIIKKI EH 3
(Lumivyöryn Carwacaza - Companero El Miina)
4. LUMIVYÖRYN IKIONNI EH 4
(Lumivyöryn Ballero - Confettie’s Sunshine Story)
SCHENK’S DANIEL EH
(Jabu - Schenk’s Cecilia)
MIKUKO-INU BAAWO H
(Sagapo Oliwerpanis - Sunny Bei Brigitte)
Urokset, nuortenluokka
1. AGRARIUM NAJIMI NO NAIOS ERI 1 PU-3 varaSERT
(Jasam’s Take Oh Kiko To Akido - Agrarium Ingela I’Justin)
2. SAGAPO HELLUREI ERI 2
(Agrarium Justin Justrow - Sagapo Otamut)
3. DONOREI DILETTO EH 3
(Millan Renny - Tamilan Ice Angel)
MIDANET ACORUS H
(Agrarium Kadmos Kashikoi - Noblewhite Chamellia)
LUMIVYÖRYN HAKAKU HANSAMU T
(Prize of Matsushimosato - Lumivyöryn Afrodite)
Urokset, avoinluokka
1. NOBLEWHITE SUMMER CALLANT ERI 1 PU-4
(Noblewhite Charmant - Jasam’s Perfect Rose of Showman)
2. FUJI-SAN FORMULA ONE ERI 2
(Fuji-San Adam’s Apple - Fuji-San Xtra X’Pensive)
3. NOBLEWHITE CHAMADE ERI 3
(Noblewhite Charmant - Jasam’s Take Oh Misch-Ja D’Showman)
4. THOMDY DOM’S UNICO SAN EH 4
(Jasam’s Take Oh Kiko To Akido - Thomdy Dom’s True Love)
Urokset, valioluokka
1. SAARNION ICHIRO ERI 1 PU-1 ROP
(Jasam’s Take Oh Kiko To Akido - Saarnion Fenix)
2. STJÄRNMÄLLENS ZILVER ZAMURAI ERI 2
(Blåboda’s Zilver Bow - Stjärnmällens Madame-Mim)
3. JEAN V. ROLLENDEN HAUS ERI 3
(Eren Hof Fudziama San vom Rollenden Haus - Ama V. Rollenden Haus)
4. KALABALIK ATTACK AF FELIX ERI 4
(Rowleys Freedom Fighter - Shiroi’n Garina)
MIKUKO-INU APOLLON ERI
(Sunrise Spitzie’s Oliwer - Sunny Bei Brigitte)
TAIKAYÖN ONYX DE ILO ERI
(Taikayön Ilo-Pilleri - Taikayön Kristalli)
TAMILAN QUICK’SILVER ERI
(Noblewhite Great Hope - Tamilan Hazy Snow White)
BELLA GODIVAS ADOLF EH
(Fuji-San Pan-Yokio - Goldbrick’s Blaze)
BELLA GODIVAS BEDIVERE EH
(Confettie’s Special Jackpot - Goldbrick’s Blaze)
NOIDENS STARS OF GUTTEN EH
(Snäcktavik’s Siroi Zeikin - Noidens Geisha Gomasuri)
BELLA GODIVAS DEFENDENTE T
(Accel Of God Mount JP - Goldbrick’s Blaze)
LUMIVYÖRYN BALLERO T
(Thomdy Dom’s Tiger Heart - Pähkinän Holaj’Suisbelle)
NOIDENS LOVE JUST OF POWER EVA
(Rowleys Just Justin - Wisexs Åda Of Yochi)
Urokset, veteraaniluokka
1. KARIPIAN AMFITRYON ERI 1 ROP-veteraani
(Fuji-San Baba Tatsuo - Anemoniere)
2. TAIKAYÖN FINNBOY EH 2
(Suojan Hulivili - Taikayön Chake-Mura)
Nartut, pentuluokka 5-7kk
1. NOBLEWHITE CHARMAINE ROSE KP PN1-pentu VSP-pentu
(Noblewhite Charmant - We-Sedso Claudia For Noblewhite)
2. NOBLEWHITE CHARMANT FLEUR KP PN3-pentu
(Noblewhite Charmant - We-Sedso Claudia For Noblewhite)
3. NOBLEWHITE O’PRIMADONNA
(Rowleys Omar Sharif - Noblewhite Chamellia)
Nartut, pentuluokka 7-9kk
1. SHONAN SUMIRESOW JP SAYAKO KP PN2-pentu
(Qualtee Of Star Murohoshi JP - Haruna Of Nadeshiko Land)
Nartut, junioriluokka
1. MIKUKO-INU BERTTA ERI 1
(Sagapo Oliwerpanis - Sunny Bei Brigitte)
2. THEDINA’S ORVOKKI ERI 2
(Fuji-San Zilver Zorg - Sejokin Enzeru)
3. FUJI-SAN MYSTICAL MAGIC ERI 3
4. TAIKAYÖN WONDERFUL EH 4
(Slåboda’s Lucky Trip To Taikayön - Taikayön Hani)
LUMIVYÖRYN IKI-IHANA EH
(Lumivyöryn Ballero - Confettie’s Sunshine Story)
POLAR SPEED BIANCA OONA H
(Tamilan Q-Ukko - Annbe Lady White Bianca)
Nartut, nuortenluokka
1. LITTLE YOKOHAMA ARISA ERI 1
(Ryuuchi Of Maruko Nomura - Branly Of Casablanca Tomo)
2. SAGAPO HEPSANKEIKKA EH 2
(Agrarium Justin Justrow - Sagapo Otamut)
3. LUMIVYÖRYN HAREBARE HAKUUN EH 3
(Prize Of Matsushimosato - Lumivyöryn Afrodite)
4. TAIKAYÖN VERONA DE ILO
(Taikayön Ilo-Pilleri - Slåboda’s Lucky Arctic Mist)
FUJI-SAN ICE CREAM H
(Noblewhite Charmant - Fuji-San Usui Kojima)
Nartut, avoinluokka
1. SNOWTIME’S SHINJU ERI 1 PN-2 SERT
(Accel of God Mount - Saarnion Fushigi)
2. COMPANERO EL MIINA ERI 2 PN-4 varaSERT
(Taikayön Dixi - Sagapo Mikälie)
3. SCHENK’S CECILIA ERI 3
(Care Bears Winter Wind - Pindola Biwako)
4. SEJOKIN ENZERU ERI 4
(Fuji-San Ukyo Katayama - Sejokin Brenda)
CONFETTIE’S SUNSHINE STORY EH
(Snäcktavik’s Siroi Zaikin - Confettie’s Spirit Of Candy)
PRETTY TOUCH CHRISTALSOUL EH
(Agrarium Ingmar I’Justin - Noblewhite Great Soul)
TAIKAYÖN AMINDA EH
(taikayön Finnboy - Taikayön La-Luna)
TÄHTI NALLEN ASAHI EH
(Jasam’s Take Oh Kiko To Akido - Fuji-San Ushie Ushiyama)
FUJI-SAN USUI KOJIMA H
(Fuji-San Pan-Yokio - Fuji-San Quragikuhime)
Nartut, valioluokka
1. TAMILAN ONLY ONE ERI 1 PN-1 VSP
(Confettie’s Special Jackpot - Tamilan Isabel De Emiro)
2. ROWLEYS NEON FLASH ERI 2 PN-3
(Rowleys Freedom Fighter - Kontuji’s Neon Delight Flash)
3. PRETTY TOUCH CHACHACARAMEL
(Agrarium Ingmar I’Justin - Noblewhite Great Soul)
4. CHIZUGA ERI 4
(Jasam’s Take Oh Kiko to Akido - Aida-Amhara)
BELLA GODIVAS BELINDA ERI
(Confettie’s Special Jackpot - Goldbrick’s Blaze)
NOBLEWHITE CHAMELLIA ERI
(Noblewhite Charmant - Jasam’s Take Oh Misch-Ja D’Showman)
WE-SEDSO CLAUDIA FOR NOBLEWHITE EH
(Confettie’s Special Jackpot - Fujisama Tatsu Kazar Atar)
Nartut, veteraaniluokka
1. GOLDBRICK’S BLAZE ERI 1 VSP-veteraani
(Fuji-San Ban Nobumoto - Saarnion Borei)
2. GOLDBRICK’S CLINQUANT ERI 2
(Pindola Akio - Saarnion Borei)
3. SUNNY BEI BELLA EH 3
(Fuji-San Nobunaga - Saarnion Emiko)
4. SHIROI’N CARAMEL EH 4
(Taapermannin Bear-San - Pikkuhukan Civiä)
Kasvattajaluokka
1. TAIKAYÖN kennel KP ROP-kasv
(Taikayön Aminda, Onyx De Ilo, Verona De Ilo, Wonderful)
Jälkeläisluokka
1. JASAM’S TAKE OH KIKO TO AKIDO KP ROP-jälk
(Agrarium Najimi No Naios, Chizuga, Fuji-San Mystical Mist, Saarnion Ichiro)