Japaninpystykorvien erikoisnäyttely Hailuoto 24.7.2010
Tuomari Tuula Pratt
Urokset, pentuluokka 7-9kk
1. MAAHISKIVEN USAGI-NOOSAMA KP PU1-pentu VSP-pentu
(Maahiskiven Yuufuku-Noosama - Noblewhite Charmant Fleur)
2. SCHENK’S FRIDOLF
(Polar Speed Omar - Schenk’s Cecilia)
3. MAAHISKIVEN YOSHI-NOOSAMA
(Maahiskiven Yuufuku-Noosama - Noblewhite Charmant Fleur)
Urokset, junioriluokka
1. SAARNION NOZOMI ERI 1 PU4 varaSERT
(Dreambears Ace Of Stage’s - Saarnion Fenix)
2. NOBLEWHITE TSUKIKO KEN ERI 2
(Little Yokohama Kenzo - Noblewhite Kamilla)
DREAMBEARS BOKU NAKA-YUKI H
(Sunny Bei Luckylux Mundi - Moalitz Lilly-Rose Lee)
Urokset, nuortenluokka
1. TWINIBON’S FAITHFUL FELLOW ERI 1
(Midanet Acer - Taikayön Wonderful)
2. SHIROMUKU NO AKIRA EH 2
(Noblewhite Classy Casanova - Sakura Zensen Chieka)
MAAHISKIVEN ARCTIC JACKPOT H
(Dreambears Arctic Loverboy - Noblewhite Charmant Fleur)
Urokset, avoinluokka
1. JASAM’S SNOW WHITE HOLLIDAY ROMANCE ERI 1 PU-1 SERT FI MVA VSP
(Jasam’s Interesting Silver Boy - Tinto’s Very Best Of Lady Madonna)
2. DONOREI CABAL CHAVAL EH 2
(Aiganai - Lumine’s Caroline)
DREAMBEARS ACE OF STAGES H
(Sunny Bei Luckylux Mundi - Moalitz Lilly-Rose Lee)
Urokset, valioluokka
1. MIDANET FESTUCA ERI 1 PU-3
(Fandow’s Cowboy - Midanet Beaumontia)
2. PRETTY TOUCH DA CAPO ERI 2
(Pihlajaniemen Kitamura D Floy - Noblewhite Great Soul)
3. SNOWTIME’S TAMAGOTCHI ERI 3
(Agrarium Najimi No Naios - Saarnion Fushigi)
4. NOBLEWHITE PRETTY FINN EH 4
(Noblewhite Charmant - Little Yokohama Aya)
DREAMBEARS ARCTIC LOVERBOY EH
(Sunny Bei Luckylux Mundi - Moalitz Lilly-Rose Lee)
Urokset, veteraaniluokka
1. BELLA GODIVAS ADOLF ERI 1 PU-2 ROP-veteraani
(Fuji-San Pan Yokio - Goldbrick’s Blaze)
2. MAAHISKIVEN YUUFUKU-NOOSAMA EH 2
(Yuki-Noosama - Mopedimuorin Jääprinsessa)
Nartut, pentuluokka 5-7kk
1. DON CAMU’S BEAUTY BUN KP PN2-pentu
(Fuji-San Formula One - Don Camu’s Aimi Fan)
Nartut, pentuluokka 7-9kk
1. SUNNY BEI POLAR PRINCESS KP PN1-pentu ROP-pentu
(Mikuko-Inu Cilmäterä - Moalitz Matilda Moonbeam)
2. HOUNDBRAE ANASTASIA KP
(Houndbrae Just Toby - Houndbrae Victoria)
Nartut, junioriluokka
1. DREAMBEARS BORN TO BE MY BABY EH 1
(Sunny Bei Luckylux Mundi - Moalitz Lilly-Rose Lee)
2. SAARNION NATSUKO EH 2
(Dreambears Ace Of Stage’s - Saarnion Fenix)
FUNFACE’S DIAMOND DREAMER H
(Funface’s Antonius - Itsme Christmas Star)
Nartut, nuortenluokka
1. EJIMECHAN ERI 1 PN-1 SERT ROP
(Fuji-San Ukyo Katayama - Chizuga)
2. EISHA ERI 2
(Fuji-San Ukyo Katayama - Chizuga)
3. SAARNION MINJA EH 3
(Companero Uniikki - Snowtime’s Shinju)
MAAHISKIVEN ARCTIC CHARMANT H
(Dreambears Arctic Loverboy - Noblewhite Charmant Fleur)
Nartut, avoinluokka
1. DON CAMU’S AIMI FAN ERI 1 PN-3 varaSERT
(Karipian Amfitryon - Noblewhite Prima Vera)
2. BLACK NORONE’S DANSU SHAN VIVI ERI 2
(Rowleys Wait’n’See - Samojas Etsu Enzeru)
3. DREAMBEARS ANGELICA ERI 3
(Sunny Bei Luckylux Mundi - Moalitz Lilly-Rose Lee)
4. SAKURA ZENSEN CHIEKA ERI 4
(Jean V. Rollenden Haus - Tamilan Isabel De Emiro)
DAISY EH
(Saarnion Ichiro - Tesuco)
PIHLAJANIEMEN KAWAII KIFU EH
(Jean V. Rollenden Haus - Hyacinth)
Nartut, valioluokka
1. CHIZUGA ERI 1 PN-4
(Jasam’s Take Oh Kiko To Akido - Aida-Amhara)
2. MIKUKO-INU DAISY DARLING ERI 2
(Saarnion Jazu-San - Noblewhite Charmaine Rose)
3. DIDASHI ERI 3
(Fuji-San Formula One - Chizuga)
4. SAARNION KAZE ERI 4
(Midanet Cosmos - Saarnion Fenix)
MOALITZ LILLY-ROSE LEE ERI
(Isumi’s Shiro Chi Kara Corey - Moalitz Hedda Hearth)
Nartut, veteraaniluokka
1. BELLA GODIVAS BELINDA ERI 1 PN-2 VSP-veteraani
(Confettie’s Special Jackpot - Goldbrick’s Blaze)
2. SAARNION FENIX ERI 2
(Mimisaki - Goldbrick’s Clinquant)
BANZA-HARA H
(Fuji-San Baba Tatsuo - Aida-Amhara)
TESUCO HYL
(Skitrun Gere - Millan Ramanita)
Kasvattajaluokka
1. KAIJA HAGMAN KP ROP-kasvattaja
(Chizuga, Didashi, Ejimechan, Eisha)
2. SAARNION KP
(Saarnion Fenix, Kaze, Minja, Nozomi)