Japaninpystykorvien erikoisnäyttelyn 2019 tulokset
ROP Bella Godivas Isidorus ja VSP Harmittoman Curious Alice
Urokset pentuluokka 5-7 kk
1. MAHO MIRAI RUSSIAN ROULETTE KP PU-2-pentu
(Jasam’s Golden Son of Silver Boy - Maho Mirai Aleena)
Urokset pentuluokka 7-9 kk
1. HARMITTOMAN DON’T KILL MY VIBE KP PU-1-pentu ROP-pentu
(Bella Godivas Isidorus - Harmittoman Ainotar)
2. TWINIBON’S CALL ME DOPEY KP
(Fantom - Twinibon’s The One)
3. ORIGAMI DES JARDINS DE MARGAUX
(Snow-White Butterfly Machiko - Nahawa Morningstar of Fantasia Lover Land)
Urokset junioriluokka
1. PATOME SPARK OF BONFIREHEART ERI 1 SA varaSERT VSP-juniori
(Maemuki Bonfire Heart - Patome Sweet Child of Mine)
2. BLÄNDVITA EMPEROR AKIHITO ERI 2 SA
(Lärkfalkens Caius The White King - Bländvita Red Moon Mist)
3. TAMILAN QEN-ICHI ERI 3
(Tamilan Universal King - Tamilan Miwa-Chan)
4. BLÄNDVITA MAGIC MIKE EH 4
(Tamilan Universal King - Atena)
SCHENK’S MAGNUS EH
(Schenk’s Leonardo - Schenk’s Kleopatra)
SCHENK’S MARCUS H
(Schenk’s Leonardo - Schenk’s Kleopatra)
Urokset nuorten luokka
1. TWINIBON’S FREEDOM ERI SA PU-4 SERT
(Pretty Touch Free Soul - Twinibon’s The One)
Urokset avoin luokka
1. TAMILAN MURAKAMI ERI 1
(Saarnion Purezento - Tamilan Daruma Hime)
2. SNÖSNOS HARRY POTTER ERI 2
(Moalitz Tokui Tenchi - Donåsen’s Dona Priscilla d’La Zimba)
3. LUMIVYÖRYN OIKEA ONNENPOTKU EH 3
(Lumivyöryn Ökykomia Ökö - Lumivyöryn Ureshisou)
Urokset valioluokka
1. BELLA GODIVAS ISIDORUS ERI 1 SA PU-1 ROP
(Vitaminas Heroic Yukio - Saarnion Pikatto)
2. NOBLEWHITE UNLIMITED PROMISE ERI 2 SA PU-2
(Tamilan Universal King - Baltik Lain Ester)
3. TWINIBON’S WINTER WONDER ERI 3 SA PU-3
(Cemal - Twinibon’s Wonderful Charity)
4. SAARNION ROKETTO ERI 4 SA
(Fuji-San Hiroshi - Saarnion Pikatto)
ANNBE LADY FORTIS BOY OF YAMATO ERI SA
(Lapislazuli of Sylph Sato - Annbe Lady Vivian D’jean)
BELLA GODIVAS ISMENIAS ERI SA
(Vitaminas Heroic Yukio - Saarnion Pikatto)
BLÄNDVITA LEGACY OF SILVERMOON ERI SA
(Silvermånens Kenchiro - Morning Star Pride’s A Bonnie Lass)
FANTOM ERI SA
(Chezzay’s Echo of Eros - Ejimechan)
SAARNION PAKURIYA ERI SA
(Kalabalik Attack af Felix - Snowtime’s Shinju)
LADY SNOWHITE ADAM ERI
(Sagapo Sattuma - Annbe Lady Wanessa D’giichi)
LUMIVYÖRYN INNOKAS ILOKAASU ERI
(Saarnion Purezento - Lumivyöryn Tosi Ihana)
NOBLEWHITE BREEZY WIND ERI
(Don Camu’s Bond Boy - Noidens Surprise Kissing Kate)
SCHENK’S LEONARDO EH
(Noblewhite Kind of Magic - Schenk’s Ingrid)
Urokset veteraaniluokka
1. LUMIVYÖRYN OVELA OTUS ERI 1 SA VSP-veteraani (Paras pää -kilpailun voittaja)
(Noblewhite Classy Casanova - Lumivyöryn Just Me)
2. NOBLEWHITE CLASSY CASANOVA ERI 2 SA
(Noblewhite Charmant - We-Sedso Claudia for Noblewhite)
3. MOALITZ QWINTON QWICK ERI 3 SA
(Bogeyman Ever Smiling - Moalitz Lova Lavendel)
4. TWINIBON’S FAITHFUL FELLOW ERI 4
(Midanet Acer - Taikayön Wonderful)
NELIVEDON AARRE EH
(Tamilan Universal King - Pihlajaniemen Taiyoo-Chan)
SAARNION ORIKO EH
(Beethoven White Zapp - Snowtime’s Shinju)